רחפן מומלץ - דגמים 2022

שנת 2021 הביאה איתה לא מעט חידושים לכל מיני תחומים שקיימים בעולם, וביניהם גם לתחום הרחפנים. אין ספק שהיום ניתן למצוא המון דגמים של רחפן מומלץ שמביאים איתם חדשנות אדירה במישורים רבים ושונים, כמו מהירות, מרחק טיסה, איכות הצילום ועוד. על מנת שתוכלו לבחור את הרחפן המתאים לכם ביותר מבין כל הדגמים שקיימים היום בשוק, החלטנו להרים את הכפפה ולספר לכם על כל הקריטריונים שאותם אתם צריכים לקחת בחשבון לקראת הבחירה שלכם. אם תקפידו על כל בדיקה מוקדמת ומקיפה הכוללת את כל אחד ואחד מהקריטריונים שנציין כאן לפניכם, תוכלו להבטיח לעצמכם רחפן מומלץ שלא סתם יש עליו ביקורות טובות, אלא הוא גם כזה שמוכיח את היכולות שלו בפועל. אז קדימה, שנתחיל?

רחפן מומלץ – תקציב וניידות במקום הראשון

בין אם מדובר בבחירת רחפן לצורך צילום טרק או צילום של מסיבת יום הולדת, בבואכם לבחור רחפן מומלץ חשוב ביותר להביא בחשבון את נושא התקציב והניידות.  שימו לב כי קיים קשר בין הגודל של הרחפן לבין המחיר ולכן אם התקציב שלכם אינו גבוה במיוחד יהיה צורך להסתפק ברחפן בינוני.  אין זה אומר כי תתפשרו על איכות הרחפן אלא הוא לא יהיה גדול במיוחד בהשוואה לרחפנים הקיימים.

חשוב לציין בעניין הזה שרחפן מומלץ מגיע לא רק בשלל דגמים אלא גם בשלל תקציבים שונים, ולכן היערכות מראש עם תקציב מתאים היא הכרחית לבחירה טובה מבחינתכם.

מספר הלהבים

בבואכם לבחור רחפן מומלץ כדאי לדעת כי הרחפן הקיים בשוק כולל ארבעה להבים אך יש רחפנים הכוללים שישה וגם שמונה להבים, אך נחשבים יקרים למדי ועיקר המטרה שלהם היא לשנע ציוד ממקום למקום. כמובן שקיימים הבדלים בין איש פרטי שמעוניין לקנות רחפן לצרכי הפנאי שלו, לעומת איש מקצוע שמעוניין לקנות רחפן לצרכים מסחריים ומקצועיים. טיב הרחפן, שתלוי לא במעט גם במספר הלהבים המצורפים אליו, יכול לעמוד על מקומות שונים בסקאלה, וכל אחד ואחת מכם רשאים לבחור את הרחפן הטוב ביותר עבורם גם מבחינת השכלול והתחכום שלו.

בחינת השליטה והבקרה

שליטה ברחפן מצריכה מיומנות רבה על מנת להטיס אותו בצורה הבטוחה ביותר ולמנוע התרסקות. משתמשים חדשים צריכים לצבור שעות טיסה וההמלצה היא להתחיל עם רחפן קטן רגע לפני שעוברים לרחפן מתקדם. חשוב גם לדעת שקיימים היום לא מעט מקומות שבהם ניתן לקחת חלק פעיל בקורסים, הן תיאורטיים והן מעשיים, לשם צבירת שעות הטיסה האלו בליווי מקצועי. בחלק מהמקומות הליווי המקצועי ניתן מטעם מדריכי הטסה מהטובים ביותר היום בארץ, כך שלא נצבר כאן רק ידע טכני, אלא גם מתקבל מידע בעל ערך וחשיבות מטעם אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע עשירים במיוחד.

 

ונחזור לעניין הרחפן – אפשרות אחת היא לרכוש דגם הכולל מצב עבור מתחילים- מדובר במצב אשר מגביל את אפשרות הטיסה ואת מהירות הרחפן, אך אינו מונע התרסקויות בצורה מוחלטת. יתרה מכך, כיום ניתן למצוא דגמים העשויים להקל על המתחילים כמו למשל דגמים הכוללים המראה ונחיתה וכן אפשרות של הימנעות ממכשולים ועוד תכונות נוספות המקלות על המתחילים.  על אילו תכונות מדובר?

 

המראה ונחיתה באופן אוטומטי

מדובר בתוכנה יעילה למדי המיועדת למפעילים חדשים ובה באמצעות לחיצת כפתור הרחפן מתרומם לגובה הראשוני באופן עצמאי ומהנקודה הזאת המפעיל אחראי על השליטה. באמצעות לחיצה נוספת ניתן להנחית את הרחפן בצורה בטוחה. התכונה הזו מאפשרת השתלבות נוחה ופשוטה יותר למטיס המתחיל בתחום הרחפנים.

עקוב אחרי

 באמצעות הפונקציה של עקוב אחרי ניתן לתעד את הפעילות כמו למשל שייט בנהר או סקי בשלג או גלישת גלים. אופציה נוספת היא לאפשר לרחפן לנוע באופן עצמאי ביחד אתכם בהתאם למיקום של השלט.

חזרה הביתה

מדובר במנגנון אוטומטי המאפשר להחזיר את הרחפן לנקודת המוצא באמצעות נתק בתקשורת המתקיים בין הרחפן לשלט. עבור מטיסי רחפנים מתחילים מדובר על אופציה לא פחות מקריטית, שכן מדובר על אנשים שלא תמיד יש להם את הכישורים לשלוט ברחפן ובתנועה שלו באופן מלא. על מנת שלא יתרחשו תקלות או היעלמויות של הרחפן, תכונת ה"חזרה הביתה" הומצאה והיא שימושית עד מאוד.

 

מד הגובה

פונקציה נוספת העשויה לסייע לטייס המתחיל היא קביעת הגובה הרצוי וכך ניתן למנוע מהרחפן לטפס גבוה או לרדת נמוך מדי ומקרים מורכבים יותר- ניתן למנוע מהרחפן להתרסק על הקרקע במקרה של איבוד שליטה. באמצעות מד הגובה הברומטר שומר על גובה ההטסה הקבוע בחוק – 50 מטר וכן אפשרות הצילום נוחה יותר.

 

צילום אווירי בזוויות לא שיגרתיות

אופציה נוספת בעת רכישה של רחפן מומלץ היא האופציה של צילום אווירי בזווויות לא שיגרתיות במיוחד.  בין אם מדובר בצילום של מסלול סקי או טרק בהרים- קיימת אפשרות לצלם את המתרחש מזוויות שונות ומיוחדות.

 

כיום ניתן למצוא רחפנים הכוללים מצלמה מובנית או רחפנים אשר ניתן להתקין עליהם מצלמת אקסטרים. ישנם רחפנים בהם המצלמה ניתנת לכיוונון חד פעמי לפני הטיסה ואילו ברחפנים מתקדמים יותר יש אפשרות לשלוט בזוויות הצילום תוך כדי הטיסה. תכונה זו היא נהדרת גם לתיעוד של פעילויות אקסטרים שונות, הכוללות שילוב של מים, אוויר ויבשה, וגם יכולה להיות שימושים ביותר לתיעוד פעילויות יותר שגרתיות ויום יומיות, כמו חתונות, אירועים פרטיים או אירועים עסקיים.

חשיבות העמידות של רחפן מומלץ

רחפן אינו צריך להיות מוגדר כרחפן צעצוע ולכן בעת רכישת רחפן ההמלצה היא לבחון את העמידות על מנת לרכוש את הרחפן המקצועי ביותר אשר יחזיק מעמד לאורך זמן רב. ההמלצה היא לבחון היטב את הרחפן בחנות לפני הרכישה ולבחור דגם של יצרן המתמחה בייצור רחפנים איכותיים.

 

בחנו את החומר ממנו עשוי הרחפן

עוד חשוב לבחון את החומר ממנו עשוי הרחפן. ישנם רחפנים העשויים פלסטיק ואילו רחפנים אחרים עשויים מחומרים שונים כמו למשל סגסוגת אלומיניום. חומרים חזקים נחשבים איכותיים יותר ובעלי משקל קל המאפשר ליהנות ולשמור על הבטיחות.

 

מניעת התנגשות

עוד פרמטר אשר חשוב להביא בחשבון במסגרת רכישת רחפן מומלץ הוא מניעת התנגשות. בבואכם למנוע התנגשות, חשוב ביותר לבחון האם קיימים חיישנים המונעים את הפעולה ומאפשרים לכלי הטיס לחמוק ממכשולים שונים.

שימו לב כי קיימים דגמים הכוללים חיישן קדמי בלבד- המשמעות היא כי הרחפן מוגן במקרה של מצב של טיסה קדמית ואילו ישנם רחפנים הכוללים בין היתר רחפן אחורי ולעיתים יהיה ניתן למצוא גם חיישנים בצדדים.

רגע לפני סיום

בכתבה זו  הבאנו בפניכם פרמטרים שונים לבחירת רחפן מומלץ. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של רחפנים, אך ההמלצה היא להגיע אל חנות המתמחה במכירת רחפנים איכותיים אשר יאפשרו לכם ליהנות מכלי הטיס לאורך תקופה ארוכה ולהרגיש תחושת בטחון אשר תלווה אתכם לאורך כל הדרך.

לול טי וי – המקום לבחור בו לקניית רחפן מומלץ

אנחנו בלול טי וי מציעים לכם לא רק מידע מקצועי שנמצא באתר האינטרנט שלנו, אלא גם חנות מלאה ברחפנים ובאפשרויות שונות שיכולות להפוך את ההטסה שלכם להרבה יותר נעימה, מקצועית ואיכותית. אנחנו מזמינים אתכם לבקר אותנו בחנות שבקיבוץ גבעת השלושה, או ליצור איתנו קשר במספר הטלפון 03-6565500, ונעמוד לרשותכם לכל צורך. נהיה בקשר בקרוב!

 

 

צרו איתנו קשר

LOOLTV - קיבוץ גבעת השלושה
 
מפה ללולטיוי